Helyszín: Ostoros Károly csarnok, Zalaegerszeg
Idõpont: 2006. október 6., péntek 19:45
Játékvezetõk: Csizmadia László, Cseterás Tamás

Statisztika:

Összefoglaló:

Kapkodva ám kellõ lelkesedéssel kezdett mindkét csapat, amibõl egy kicsit mi jöttünk ki jobban (10-6). Meglepõ volt Sossi, Geri és Szabó Tibi ellenfél palánkjánál mutatott bátor támadójátéka. Ám a túlzott lelkesedés fejetlen rohanásba csapott át, amit az ellenfél egy 0-18-as rohammal rutinosan kihasznált.
Az eredmény kicsit görcsbe fogta a csapatot, és ennek következményeként ott folytatódott a második negyed ahol az elsõ abbamaradt. Az ellenfél 11-es és 12-es játékosa 16 és 12 pontot dobtak ebben az idõszakban, s nagy többségüket leindításból. A negyed derekára stabilizáltuk hátsó alakzatunkat, és ez legalább arra volt jó, hogy a különbséget tartsuk, ugyanis védekezésünk mellett támadójátékunk is feljavult.
A harmadik harmadot varázslatosan kezdtük: Andrew két triplája és Geri duplájának köszönhetõen tíz pontra felzárkóztunk. Ezután azonban fokozatosan felõröltek bennünket a 13-as (Polster P.) centerpontjai, majd a 11-es (Tuboly J.) betörései révén, így a 3. harmad végére tulajdonképpen eldõlt a meccs.
A befejezõ játékrész így már csak gyengébb iramú levezetésbe fordult, ahol is felváltva estek a kosarak. Több kinti fault-tal megfékezhetõbb lett volna a 11-es játékosuk, aki 47 pontot dobott egymaga, és sikeresen feledtette Bencze Tomi hiányát. Ugyanakkor bíztató volt Sossi és Zichy saját palánk alatt, és Geri és Tibi ellenfél palánkja alatt mutatott játéka, Andrew pontgazdagsága, a csapat csapatjátékot nyújtása. Ugyanakkor a sok eladott labda és pontatlan passz azt mutatja, hogy még csak a megkezdett út elején járunk.
Összességében pontgazdag találkozón a centerfölényét jobban kidomborító ellenfél megérdemelt dialdalt aratott alakuló, rutintalan csapatunk ellenében.

Játékvezetõk: Dombay László, Tóth Árpád

A mérkõzés elején a megbeszélt taktikát betartva kinti dobásokkal próbáltuk megbontani a Persze magas szerkezetét, ez az elején megfelelõ dobószázalékunknak köszönhetõen be is jött, felváltva estek a kosarak, és jól is tartottuk magunkat (12-13), ám már ekkor is látszott, hogy a jól eltalált hárompontos kosarakon kívül nehezen fogjuk megbontani a Persze masszív szerkezetét. Az ellenfél letámadással és kitûnõ zónával labdaeladásokba, lépéshibákba hajszolta egyre elbizonytalanodóbb és egyre tanácstalanabb csapatunkat. Szimpla elzárással sem sikerült igazi dobóhelyzetet kialakítani, kettõs elzárást meg nem igen csináltunk.
Az ellen egyre inkább meglépett, s gyakran csak faultok révén tudtuk feltartóztatni õket. Keményedett a meccs, egyre többször dobhattak a csapatok büntetõt. A második negyed derekára tetemesre nõtt a különbség, ami fõleg a zónánkban lévõ lyukak, a rossz helyezkedés és a palánk alatti magasságkülönbségek miatt alakult ki.
Tisztán látszott, hogy a 2-1-2-es szerkezet nem megfelelõ ez ellen a csapat ellen, így a 3. negyedre váltottunk emberfogásra. Átmeneti sikere következtében 20 pont alá jöttünk (29-46) fel, ám hamar kiütköztek hátrányai, s hiába váltottunk vissza zónára, a mérkõzés végleg elúszott.
A negyedik negyed dobóedzésbe fordult, ahol majd minkenki pályára lépett. Sajnos ebbõl is a vendégek jöttek ki jobban, és még századik pontjuk megszerzésében sem sikerült megakadályoznunk õket.
Összegezve: felejthetõ mérkõzésen felejthetõ teljesítménnyel csúnya vereséget szenvedtünk gyatra védekezésünk és ötlettelen és bátortalan támadójátékunk következtében. Jobb teljesítményt támadásban Geri, védekezésben pedig Zichy nyújtott.

Játékvezetõk: Csizmadia László, Németh Csaba

A Torcida csapata is sajnos megalakulásunk óta legyûrhetetlen akadályt jelent. Itt volt a remek alkalom, hogy minderre rácáfoljunk, azonban megintcsak érvényesült a papírforma, ráadásul a vendéglátók az idei szezon legnagyobb csapását (48 pont) mérték csapatunkra. A mérkõzés kimenetele nagyon hasonlít a Persze elleni derbihez: szorosabb kezdést követõen (a negyed felénél 11-7 volt az állás) a negyed második felében összezuhant védekezésünk, s 10 pont fölé nõtt a különbség.
A második negyedben sokáig kiválóan tartottuk magunkat (39-33), sokan talán meglepetést is szagoltak a levegõben, de nem így alakult: egy 12-0-ás rohammal a félidõre 18 pontos elõnnyel tért a Torcida.
A folytatás maga volt a megtestesült rémálom: a második negyed utolsó öt percének és a harmadik negyed összesített mérlege 41-9. A védelem korábban sem csillogott a meccsen, de legalább a támadójátékunk hatékonyságával tartottuk a lépést, ekkor ez sem volt meg. Gyakran percekig nem találtunk a gyûrûbe. Hihetetlen sok volt a ki nem kényszerített hiba, érthetetlen lépéshibák, nagyon rossz passzok. Sossi emberfogásos taktikája is most sajnos nagyon tragikusan alakult.
A negyedik negyed kevésbé emlékeztetett csapatjátékra. Néhányan elvesztették a fejüket, és több egyénieskedõ megmozdulással próbálták a hátukra venni a csapatot, nem mindig sikerrel. A vége nagy KO, pedig sokáig nem ez látszódott ki belõle.
Kiemelkedõt senki sem nyújtott, jobb teljesítményt a támadójátékban Andrew, védekezben pedig a Tibi nyújtott. Reméljük a jobbakat, de ezért a páyán is többet kell tenni.